/home/grzesiek11

Moje małe miejsce w internecie

O mnie

Nazywam się Grzesiek (tak naprawdę Grzegorz), mam 17 lat, urodziłem się i żyję w Polsce. Interesuję się informatyką, szczególnie programowaniem. Gram w gry komputerowe, głównie w Minecrafta i w gry rytmiczne. Czasem czytam książki fantasy.

Informatyka

Piszę głównie w C++, ale też w Pythonie, a od niedawna zacząłem uczyć się Rusta. Administruję serwerem starypc, na którym hostuję m.in. stronę, którą właśnie czytasz. Lubię poznawać działanie sprzętu i software'u. Używam i promuję wolne oprogramowanie.

Gry

Minecraft

Gram w Minecrafta od około 2012 roku, wersja na której zaczynałem to 1.4.5. Przez pewien czas byłem zafascynowany modami, ale wróciłem do vanilli i w ten sposób gram do dzisiaj. Od jakiegoś czasu zacząłem się interesować technicznym aspektem tej gry, ale nie jestem w żaden sposób autorytetem, dopiero się uczę.

W 2019 roku założyłem prywatny serwer Vanilla SMP Lody Vanillowe, na którym gram z kilkoma osobami do teraz. W 2020 roku rozpocząłem nieregularną serię na YouTube, w której dokumentuję swój postęp.

Gry rytmiczne

Gdy chodziłem do podstawówki, dużo grałem w Geometry Dash. Co prawda nie jest to gra rytmiczna, bardziej muzyczna platformówka, ale gdybym jej nie znał, w 2018 roku nie zarejestrowałbym się w osu!. Obecnie poza osu!standard gram w A Dance of Fire and Ice oraz Etternę na komputerze, a na telefonie - w Arcaeę, Phigrosa, Cytusa i Lanotę.

Inne

Inne gry w które gram lub grałem i polecam to m.in. oba Portale, Portal Stories: Mel oraz Portal Reloaded; Celeste, Terraria, Mirror's Edge, The Stanley Parable, Baba Is You, Pro Office Caclulator (tak, to gra), PC Building Simulator i :THE LONGING:.

Muzyka

Słucham głównie różnych (ale oczywiście nie wszystkich) podgatunków EDM, natomiast jest to tak zróżnicowana scena, że cięzko mi jest sprecyzować, czego dokładnie. Mogę natomiast wymienić niektórych artystów, których lubię: TheFatRat, Panda Eyes, Geoxor, Camellia, t+pazolite, Teminite, Synthion, Hinkik, EBIMAYO, MDK, fusq, Trifect, Qumu, elybeatmaker, JCTheFluteMan. Jako bonus wspomnę o Kryśku, który tworzy świetne remixy EDM popularnych polskich utworów.

Natomiast nie wszystko, co lubię, to EDM. Słucham C418, którego większość (ja zresztą też) zna z powodu jego soundtracku dla Minecrafta, ale już mało kto zna jego inne albumy, które są tak samo dobre, jeśli nie lepsze; Erin Snape, która tworzy świetnie śpiewane i kreatywne utwory; Lenę Raine, której muzykę poznałem przez Celeste czy Smooth McGroove, który tworzy świetne covery acapella do muzyki z gier.

Historia nicku

Nie, 11 nie jest ani moim wiekiem, ani rokiem urodzenia. Jak już wspomniałem, mam 17 lat. 11 to pierwsza dwucyfrowa liczba pierwsza. Do tego obie cyfry w systemie dziesiętnym są takie same, co jest dodatkowym jej plusem...