/~grzesiek11

programowanie, hardware, Minecraft


Strona główna O mnie Kontakt Projekty Ciekawe linki Mój setup Galeria Blog Startpage

Mam na imię Grzesiek, mam 15 lat, jestem Polakiem z pochodzenia i mieszkam w Polsce, w województwie śląskim.

Wielu ludzi myśli, że 11 wzięło się od daty urodzenia lub od wieku. Nie jest to prawdą. 11 to pierwsza dwucyfrowa liczba pierwsza, która na dodatek ma wszystkie cyfry równe. Nick powstał też w 2011 roku (choć nie zwróciłem na to wtedy uwagi).

Moim hobby są komputery, a w szczególności programowanie i algorytmika. Lubię też grzebanie w systemie, edytowanie konfigów i sprawdzanie co się stanie.

Co do języków programowania, jak na razie moim go-to jest C++. Jest to może dziwny wybór w dzisiejszych czasach, ale wolę języki kompilowane niż interpretowane, a poza tym jest ładny (w znaczeniu: czytelny). Jest jeden język, który może go u mnie zastąpić - Rust. Spełnia on moje wymagania, przy czym ma dwa ogromne plusy w postaci cargo i braku wstecznej kompatybilności z C (która często boli mnie, gdy piszę coś w C++). Problem z Rustem jest taki, że jestem leniwy i nie chce mi się go uczyć :/ Poza tym umiem też w stopniu zadowalającym Pythona, a system oskryptowuję w shellscripcie.

W 2017-2018 zacząłem interesować się OSami innymi niż Windows. Pierwszego Linuxa (nie bić za brak "GNU/", moim zdaniem tak wygląda to lepiej), Debiana 9, zainstalowałem na starympc (czyli starym PC) zamiast Windowsa XP, trochę później, po zapoznaniu się z systemem i zauważeniu jego potencjału, wgrałem go też na maina obok Win 10. I tak już zostało, w moim przypadku Linux okazał się lepszym wyborem. Obecnie wciąż używam Debiana, ale w edycji Sid (po pewnym czasie uznałem, że wygodniej jest jednak żyć na rolling release).

Kiedy nie mam humoru na programowanie i chcę się chwilę zrelaksować, gram w gry. "Gry" w większości przypadków oznacza "Minecraft". Gram w MC od release 1.4.5, choć trochę wcześniej miałem okazję pograć w betę 1.4_01. Gram na Java Edition, zazwyczaj na najnowszym release. Lubię Vanillowego Minecrafta, na modach grałem krótko, i szczerze mówiąc wolę rozgrywkę na czysto. Stosunkowo niedawno zacząłem interesować się techniczną stroną gry, automatyzowaniem wszystkich jej aspektów.

Poza MC gram czasem w indyki. Celeste, Geometry Dash, Undertale czy osu! - są to gry, które albo dobrze zapamiętałem, albo w które wciąż gram. Lubię też Portale 1 i 2 za humor, historię i gameplay. Poza tym polecam zagrać w Portal Stories: Mel, które, mimo że jest modem społeczności, nie ustępuje w niczym orginałom.

Ulubione gatunki muzyczne to melodic dubstep, chiptune, glitch hop i wszystko pomiędzy. Ulubiony wykonawca - TheFatRat. Do tego uwielbiam soundtrack z Minecrafta (czyli Volume Alpha i Beta od C418) i Celeste (a także reszta pracy Leny Raine).


Grzesiek11 2020
Creative Commons License
Source on GitLab